Internetowy katalog firm i przedsiębiorstw

Internetowy katalog firm i przedsiębiorstw

Oprawy rastrowe – jak wybrać?

Krystyna Borkowska 2023-08-23 0 komentarzy
Oprawy rastrowe – jak wybrać?

W biurach powinny się znaleźć dobrej jakości lampy, które zapewnią optymalne oświetlenie pomieszczenia. Doskonałym wyborem są nowoczesne rastry. Tego typu oprawy pozwalają na wyeliminowanie nieprzyjemnego zjawiska olśnienia, które przeszkadza podczas pracy przy monitorze komputera. Jak wybrać odpowiedni produkt?

Warto wiedzieć, że oprawy rastrowe składają się z odbłyśników i poprzeczek, dzięki którym światło jest równomiernie rozprowadzone po całym wnętrzu. Wśród chętnie kupowanych artykułów znajdują się model paraboliczny, który zapewnia niezmienność własności światła.

Rastry dzielą się na egzemplarze:

  • podtynkowe – ze względu na niewielkie rozmiary sprawdzą się w miejscach, w których jest ograniczona powierzchnia montażowa. Nadają się do instalacji na sufitach kasetonowych. Oprawy mogą być wyposażone w świetlówki fluorescencyjne lub LED,

  • natynkowe – należy je montować na zwykłym suficie (nie sprawdzą się na sufitach podwieszanych i kasetonowych). Występują w wersji standardowej lub podwieszanej na specjalnych stalowych linkach.

Parametrem, na który warto zwrócić szczególną uwagę, jest współczynnik odbicia. Określa on ilość promieniowania odbijanego przez oprawę. Poza tym istotne są rodzaje odbicia (kierunkowe lub rozproszone) oraz opalizacja (barwa światła odbitego). Ponadto artykuł powinien być wyprodukowany z odpornych na uszkodzenia materiałów oraz szczelny. Najwyższej jakości oprawy można zamówić na stronie internetowej lug.com.pl. Produkty wyróżniają się wytrzymałością. Rastry zostały wykonane w różnym stylu, np. nowoczesnym, klasycznym czy minimalistycznym.

Przed podjęciem decyzji warto porozmawiać z fachowcem. Specjalista dobierze model, który spełni wszystkie wymagania.

Zostaw nam komentarz, jeżeli powyższy wpis Ci się podobał!